Nacházíte se: Mallorca Home & Bohemia Gold » Lokality » Mallorca

Mallorca

Dostupnost

Deia1200

Z Prahy do Palmy de Mallorca létá přímá zpáteční linka a let trvá 2 hodiny a 20 minut. Během zimních měsíců je přímé spojení nepravidelné a lze využívat linky s přestupem v Barceloně, což let prodlouží o 1-2 hodiny. Během sezóních měsíců je přímá linka Praha-Mallorca naopak posilována, v létě létají dopravci na Mallorcu denně.

Kamkoli na ostrově se lze z letiště pohodlně dostat do 45 minut. Ať už se zajímáte o nemovitost v kterékoli zóně ostrova, od nástupu do letadla na pražském letišti ke dveřím vašeho mallorského domu či apartmánu to potrvá průměrně 3 hodiny.


Investice

IMG_1550a

Mallorku ročně navštíví 12 miliónů turistů a poptávka cizinců po nemovitostech tomu odpovídá. Ostrov přitom nelze nafouknout a ceny nemovitostí logicky rostou. Pozvolna, avšak od propadu způsobeného krizí v roce 2008 stabilně. Koupě nemovitosti na Mallorce dnes znamená nárůst její ceny zítra. Podstatnou roli při koupi nemovitosti hraje její způsobilost k pronájmům, což na Mallorce běžně servisují realitní kanceláře. Díky vysokým cenám pronájmů na Mallorce je tento výnos významným zhodnocením nemovitosti.

Investice do nemovitosti na Mallorce není pochopitelně pouze finanční. Zdravý životní styl a příznivé středomořské i společenské klima ostrova přináší majitelům nemovitostí zhodnocení ve zcela jiném rozměru. Ne nadarmo se obyvatelé Mallorky dožívají v průměru 84 let.


Bezpečnost

vchod

Mallorka je částečně autonomní území náležící ke Španělsku. Je provincií a zároveň exkluzivní lokalitou, kde vlastní nemovitosti celá řada vlivných a známých osobností. Pro občany EU je nabytí nemovitostí podmíněno registrací NIE - španělského daňového čísla vlastníka. Nabývacím titulem je zde notářský zápis o koupi nemovitosti, vlastník je také zapsán v registru nemovitostí. Španělsko plní své závazky vůči EU a bezpečná investice do nemovitosti se odvíjí především od volby zkušeného makléře a dobrého advokáta.

Osobní bezpečnost je na Mallorce taktéž velmi vysoká, dle mezinárodních indexů zaostává o 8 procentních bodů za Českou republikou. Mallorka je skvělá pro rodiny s dětmi, singles ženy i pro penzisty, oproti sousední Ibize či katalánské Barceloně se jedná o poměrně konzervativní a klidný ostrov preferovaný vyšší příjmovou skupinou.


Životní styl

miral

Mallorca, to nejsou pouze pláže a hory. Mallorca je životní styl. Skvělá gastronomie, 300 slunečních dní v roce, spokojení obyvatelé a krásná příroda utvářejí na největším baleárském ostrově ideální životní podmínky. Právě proto přitahuje Mallorca takové množství turistů i zájemců o nemovitosti.

Z necelého milionu obyvatel ostrova přišla více jak pětina z evropské pevniny a ostrov je tak příjemně kosmopolitní. Po Malorčanech a Španělích zde jsou nejpočetněji zastoupeni Němci, Angličané a Skandinávci. Cizinci zakoupili na Mallorce v posledních 5 letech zhruba 20.000 nemovitostí a odhaduje se, že zde vlastní 20% půdy.


Rozmanitost

skala

Mallorka je rájem cyklistů, horolezců, jachtařů, ale také mekkou luxusu, oblíbenou destinací celebrit a superboháčů. Celé její pobřeží se těší zájmu developerů a investorů, vnitrozemí je oblíbené u Španělů a zájemců o dostupnější nemovitosti. Sever ostrova pokrývá pohoří Serra Tramuntana dosahující do výše 1445m, které je pro svou krásu a přírodní rozmanitost zapsané na seznamu světového dědictví Unesco. Jih je naopak rovinatý, obklopený plážemi a typickými "calami", průzračnými zátokami vklíněnými mezi útesy.

Samostatnou kapitolu tvoří hlavní město Palma de Mallorca, často označovaná jako nejkrásnější město středomoří. Ulice Palmy tepou životem a jsou výkladní skříní životního stylu ostrovanů. Žije zde přes 20% cizinců a město má příjemně kosmopolitní atmosféru. Život se tu odvíjí především na ulicích, promenádách, náměstích, trzích, plážích, v nesčetných restauracích, barech a kavárnách.


Něco navíc

boty

Když král Jaime I "dobyvatel" poprvé vstoupil do Palmy de Mallorca, s úžasem prohlásil toto město za nejkrásnější, které kdy jeho oči spatřily. Na ostrově žili a tvořili Fryderyk Chopin či Joan Miró, dnes zde vyhledávají soukromí celebrity jako Michael Douglas nebo Claudia Schiffer. Mallorský Fornalutx pravidelně vyhrává soutěž o nejkrásnější obec Španělska a pobřeží ostrova křižují jachty evropské smetánky. Mallorca má mnoho superlativ, to podstatné se však skrývá pod povrchem.

Malorský dialekt má pro duši ostrova vlastní slovo - Tanmateix. Je to stav mysli a ducha, naplnění smyslů způsobených pobytem na ostrově. Je to vůně pomerančových a mandlových hájů, ševelení vln na pobřeží, zvuk větru v korunách palem i sluncem zalité pohoří Serra Tramuntana. Je to průzračná modř mořských calanek, chuť výtečného olivového oleje, čerstvých mořských plodů a prvotřídního ostrovního vína. Je to pocit, když otvíráte dveře vašeho domova na tomto úžasném středomořském ostrově.