Nacházíte se: Mallorca Home | First Andalucia » Mallorca

Lokality - Mallorca

Dostupnost

Deia1200

Z Prahy do Palmy de Mallorca létá přímá zpáteční linka a let trvá 2 hodiny a 20 minut. Během zimních měsíců je přímé spojení nepravidelné a lze využívat linky s přestupem v Barceloně, což let prodlouží o 1-2 hodiny. Během sezóních měsíců je přímá linka Praha-Mallorka naopak posilována, v létě létají dopravci na Mallorku denně.

Kamkoli na ostrově se lze z letiště pohodlně dostat do 45 minut. Ať už se zajímáte o nemovitost v kterékoli zóně ostrova, od nástupu do letadla na pražském letišti ke dveřím vašeho mallorského domu či apartmánu to potrvá průměrně 3 hodiny.


Investice

IMG_1550a

Mallorku ročně navštíví 12 miliónů turistů a poptávka cizinců po nemovitostech tomu odpovídá. Ostrov přitom nelze nafouknout a ceny nemovitostí logicky rostou. Pozvolna, avšak od propadu způsobeného krizí v roce 2008 stabilně. Koupě nemovitosti na Mallorce dnes znamená nárůst její ceny zítra.

Investice do nemovitosti na Mallorce není každopádně pouze finanční. Zdravý životní styl a příznivé středomořské i společenské klima ostrova přináší majitelům nemovitostí zhodnocení ve zcela jiném rozměru. Ne nadarmo se obyvatelé Mallorky dožívají v průměru 84 let.


Bezpečnost

vchod

Mallorka je částečně autonomní území náležící ke Španělsku. Je provincií a zároveň exkluzivní lokalitou, kde vlastní nemovitosti celá řada vlivných a známých osobností. Španělsko je stabilní konstituční monarchií s parlamentní formou vlády, členem EU i NATO, vůči kterým plní své závazky.

Osobní bezpečnost je na Mallorce velmi vysoká, dle mezinárodních indexů zaostává o 8 procentních bodů za Českou republikou. Mallorka je skvělá pro rodiny s dětmi, singles ženy i pro penzisty, oproti sousední Ibize či katalánské Barceloně se jedná o poměrně konzervativní a klidný ostrov preferovaný vyšší příjmovou skupinou.


Životní styl

miral

Mallorka, to nejsou pouze pláže a hory. Mallorka je životní styl. Skvělá gastronomie, 300 slunečních dní v roce, spokojení obyvatelé a krásná příroda utvářejí na největším baleárském ostrově ideální životní podmínky.

Z necelého milionu obyvatel ostrova přišla více jak pětina z evropské pevniny a ostrov je tak příjemně kosmopolitní. Po Malorčanech a Španělích zde jsou nejpočetněji zastoupeni Němci, Angličané a Skandinávci. Cizinci zakoupili na Mallorce v posledních 5 letech zhruba 20.000 nemovitostí a odhaduje se, že zde vlastní 20% půdy.


Rozmanitost

skala

Mallorka je rájem cyklistů, horolezců, jachtařů, ale také mekkou luxusu, oblíbenou destinací celebrit a superboháčů. Celé její pobřeží se těší zájmu developerů a investorů, vnitrozemí je oblíbené u Španělů a zájemců o levnější nemovitosti. Sever ostrova pokrývá pohoří Serra Tramuntana dosahující do výše 1445m, které je pro svou krásu a přírodní rozmanitost zapsané na seznamu světového dědictví Unesco. Jih je naopak rovinatý, obklopený plážemi a typickými "calami", průzračnými zátokami vklíněnými mezi útesy.

Samostatnou kapitolu tvoří hlavní město Palma de Mallorca, často označovaná jako nejkrásnější město středomoří. Ulice Palmy tepou životem a jsou výkladní skříní životního stylu ostrovanů. Žije zde přes 20% cizinců a město má příjemně kosmopolitní atmosféru. Život se tu odvíjí především na ulicích, promenádách, náměstích, trzích, plážích, v nesčetných restauracích, barech a kavárnách.


Něco navíc

boty

Když král Jaime I "dobyvatel" poprvé vstoupil do Palmy de Mallorca, s úžasem prohlásil toto město za nejkrásnější, které kdy jeho oči spatřily. Na ostrově žili a tvořili Fryderyk Chopin či Joan Miró, dnes zde vyhledávají soukromí celebrity jako Michael Douglas nebo Claudia Schiffer. Mallorský Fornalutx pravidelně vyhrává soutěž o nejkrásnější obec Španělska a pobřeží ostrova křižují jachty evropské smetánky. Mallorca má mnoho superlativ, to podstatné se však skrývá pod povrchem.

Mallorský dialekt má pro duši ostrova vlastní slovo - Tanmateix. Je to stav mysli a ducha, naplnění smyslů způsobených pobytem na ostrově. Je to vůně pomerančových a mandlových hájů, ševelení vln na pobřeží, zvuk větru v korunách palem i sluncem zalité pohoří Serra Tramuntana. Je to průzračná modř mořských calanek, chuť výtečného olivového oleje, čerstvých mořských plodů a prvotřídního ostrovního vína. Je to pocit, když otvíráte dveře vašeho domova na tomto úžasném středomořském ostrově.