Nacházíte se: Mallorca Home & Bohemia Gold » Lokality » Česká republika

Lokality - Česká republika

Praha a okolí

byt600

Hlavní město a jeho okolí jednoznačně patří k nejpoptávanějším lokalitám v republice. Ačkoli stoupající ceny nemovitostí zapříčiňují zvýšený odliv pražských rezidentů, dynamiku trhu udržují prodeje vyššího realitního segmentu a prodeje komerční a investiční. Podstatnou roli hrají také krátkodobé turistické pronájmy.

Praha leží v centru republiky i Evropy a snadná dopravní dostupnost i skvělá bezpečnostní a ekonomická situace země zajišťují stabilní zájem zahraniční klientely. Ta je dnes nedílnou součástí pražského realitního trhu. Pražské nemovitosti nepochybně jsou a budou žádanou realitní komoditou i jistou investiční příležitostí.


Byznys

Butterfly600

Komerční nemovitosti jsou specifické svými požadavky na infrastrukturu, cenu i dostupný lidský potenciál. Oblast přitom nehraje takovou roli jako dlouhodobý výhled na úspěšný provoz a stabilní výnos komerční nemovitosti.

Lokalita hraje naopak podstatnou roli u kancelářských prostor a sídel menších firem, kde poptávce i nabídce vévodí pražský trh. Dobrá adresa a dostupnost je stále hlavní požadavek na menší komerční prostory, což beze zbytku platí také v regionech.


Hory

vitkovice4600

České hory jsou nejžádanější tuzemskou rekreační destinací. Poptávce vévodí Krkonoše, Jizerky a Šumava. Tradiční roubenky i moderní dřevostavby se těší největšímu zájmu tuzemské klientely. V centru zájmu jsou také pozemky umožňující stavby rekreačních i rezidenčních domů a turistických objektů.

Horské oblasti jsou celoročně navštěvovanou destinací, poptávka po nových i moderně rekonstruovaných nemovitostech má trvale vzestupnou tendenci. Prémiové nemovitosti na českých horách jsou a budou stabilní investicí i žádanou realitní komoditou.


Venkov

zaluzi600

Český venkov svůj realitní boom teprve zažívá. Aktivní městská generace i mladé rodiny zde hledají cenově dostupnější bydlení, kýžený klid a blízkost přírody. Dospívající venkovská generace naopak tíhne k městu. Tato personální obměna rozhýbává jinak konzervativní realitní vody malých měst a obcí.

Právě lidé z měst posouvají svými nároky urbanismus venkova. Moderní architektura i kvalitní rekonstrukce vytlačují zanedbaný a nekoncepčním kutilstvím znehodnocený stav venkovských nemovitostí. Stavební pozemky, dobře udržované domy i velkorysé rekonstrukce jsou jsou v centru poptávky po kvalitním venkovském bydlení.  


Regiony

Lib01

Regionální realitní trhy jsou vázané především na místní poptávku a nabídku. Potřeba bydlení i podnikání je hybatelem trhu nejen v odlehlejších lokalitách. Tlak na kvalitu je přitom úměrný výši příjmů v jednotlivých regionech.

Specifickou kategoriíí regionů jsou dobře přístupná větší města jako Plzeň, Brno nebo Liberec a populární oblasti, například Český ráj, Kokořínsko nebo Povltaví. Zde kvalitu nemovitostí i jejich cenovou hladinu tlačí směrem vzhůru trh celoprepublikový.